آشنایی با آلانیا

معرفی

آلانیا شهری زیبا و ساحلی در جنوب کشور ترکیه می باشد. با سواحلی شنی ، آثار باستانی بسیار ، طبیعت مدیترانه ای بکر و البته بازار و هتل هایی در سراسر خطوط ساحلی .


این شهر جزئی از شهرهای استان آنتالیا بوده و تا شهر آنتالیا 135 کیلومتر فاصله دارد.به لحاظ موقعیت جغرافیایی از شرق به شهر قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده متصل می باشد و سواحل تمیز ماسه ای ، دریای کریستالی و آب و هوای ملایم مدیترانه ای از جاذبه های توریستی آن می باشد.


جاذبه‌های طبیعی ، گذشته تاریخی‌ غنی و سبک زندگی‌ چند فرهنگی‌ ساکنان آن ، به همراه امکاناتی نظیر ورزشهای آبی و هوایی‌ ، بازارهای رنگارنگ و شبهای‌ شاد و شلوغ آلانیا یکی‌ از محبوبترین استراحتگاه های ساحلی را در حاشیه دریای مدیترانه برای گردشگران داخلی‌ و خارجی‌ ترکیه به وجود آورده است .


به لحاظ امکانات سفرهای دریایی این شهر شامل دو اسکله بسیار زیبا می‌باشد که یکی‌ از آنها مخصوص قایقهای شخصی‌ و در نزدیکی‌ شهر قرار دارد و اسکله قدیمی‌ آلانیا که در حال حاضر بازسازی شده است در مرکز شهر است و مخصوص کشتیهای تفریحی و توریستی است . معروفترین نماد شهرنیز که قلعه آلانیا می‌باشد و قدمت آن به سال ۱۲۲۵میلادی می‌رسد مشرف به دریا واقع شدت است.


در آلانیا میتوانید صدها رستوران و کافه‌ های سنتی و مدرن را در مجاورت هم ببینید و همچنین از فروشگاههای مواد غذایی‌ کوچک، مارکتهای بزرگ ، فروشگاه های جواهرات، چرم ، مبلمان ، بازارهای کشاورزی محلی و بازارهای توریستی خرید کنید و لذت ببرید.


با سرمایه‌ گذاری اروپاییان این شهر توریستی به شهری چند فرهنگی – چند ملیتی‌ تبدیل شده و بالطبع از جذابیت بیشتری برخوردار شده است.با توسعه زیرساخت‌ها و ساخت هتلهای مدرن ، ویلا ها و آپارتمانهای لوکس در آلانیا،تقریبا ۳۵۰۰۰ اروپایی ملک خریداری کرده و در این شهر سکنی گزیده اند.به علت وجود ساحل گسترده و زیبا و امکانات توریستی با کیفیت ، آلانیا از محبوبیت بالایی‌ در بین ساکنین اروپا به ویژه شهروندان روس و آلمانی تبار و مردم محلی برخوردار است .